InterSign
www.intersign.cz
Parker s vlastní rytinou
 
O nás   |   Pošta   |   FAQ   |   Napsali nám   |   Dárky s rytím   |   Kontakt
 > 3D plastové nápisy a loga

3D plastové nápisy a loga

 
Potřebujete poradit? Zavolejte na 241 727 075 nebo napište na info@intersign.cz. Rádi Vám pomůžeme.

Plastické nápisy a 3D loga z plexiskla (akrylátu) mají řadu výhod. Mezi ty největší výhody patří dlouhá životnost v exteriéru a možnost výběru mezi matným nebo lesklým vzhledem. Tento výběr například u polystyrenových nápisů není a lakování je vždy pouze matné.

Firemní plastické logo vyrobené z barevného nebo lakovaného plexiskla je ideální řešení v dobrém poměru cena / výkon v případě, že nepožadujete nápis příliš tlustý (hluboký). Ideální tloušťky pro tento typ nápisu je 5 až 10 mm.

Není sice problém vyrobit i 30 mm nápis, ale cenově to mnohonásobně převyšuje základní tloušťky. Téměř by se dalo říci, že cena plastického nápisu je přímo úměrná tloušťce materiálu. Pro větší tloušťku nápisu tedy můžeme doporučit výrobu z extrudovaného polystyrenu a spokojit se s matným lakováním do Vašich firemních barev.Plastické nápisy z plexiskla a jejich typy

Plastické nápisy a 3D loga z barevného plexiskla

Pro výrobu plastických nápisů a log lze použít v řadě případů barevné plexisklo. Nejčastěji se používá černé a bílé neprůsvitné plexisklo o tloušťkách 3, 5 a 10 mm.

Vyrábí se i široká škála barevných plexiskel o tloušťkách 3 a 5 mm. Vyberete-li si dle fyzického barevného vzorníku, můžete si být jisti, že ušetříte mnoho peněz za přípravu a lakování, které nápis prodraží řekněme jednou tolik.


Plastické nápisy a 3D loga z lakovaného plexiskla

Jestliže výběr barevných plexiskel nedostačuje a Vaše barevné plexisklo se zkrátka nevyrábí, je nutné přistoupit k lakování nápisu. Tím Vám můžeme zaručit přesnou barvu loga, jakou požadujete pro dodržení firemního označení. Každou barvu Vám připravíme v moderním míchacím centru.

Standardně děláme lakované plastické nápisy lesklé, ale není problém dohodnout i matné provedení. Pro lakování používáme velice kvalitní a odolné akrylátové laky určené pro automobilový průmysl. Tím je zajištěna dlouhá životnost celého nápisu v exteriérových podmínkách.


Plastické nápisy z plexiskla a způsoby montáže

Montáž plastického nápisu přímo na stěnu

Tento způsob montáže je ideální v případě, že se nebudete brzo stěhovat. Cenově nejlevnější řešení spočívá v přímém lepení na stěnu dle montážní kartonové šablony. Montáž můžeme provádět my, nebo ji zvládnete vlastními silami.

Plastický nápis Vám dodáme již samolepicí. Jen nám musíte dopředu říci, na jaký povrch se bude nápis lepit, abychom vybrali vhodný fixační prostředek.

Pro zvolení vhodného způsobu montáže rozhoduje i rozměr loga, respektive jeho nejmenší část. V některých případech je možné, že tento způsob montáže nebude realizovatelný. Pak využijeme jiného způsobu montáže.


Montáž plastického nápisu s distancí

Stejně jako v předchozím případě je tento způsob vhodný pouze za předpokladu, že se nebudete v dohledné době stěhovat. Aby více vynikla plasticita nápisu, vyrobíme to samé logo z čirého akrylátu, pouze jen o něco "menší". Nejčastější tloušťky čiré plexisklové distance jsou 3, 5 a 10 mm, mimo jiné v závislosti na velikosti nejmenší části loga.

Kromě hezkého světelného efektu patří mezi další výhody použití čiré distance to, že lze distanci přivrtat na zeď a teprve na ni nalepit barevné nebo lakované plexisklo. To se používá v případě, že zeď není vhodná pro přímé lepení plastického nápisu.


Montáž plastického nápisu na nosnou desku

Konečně je tu řešení pro případ, že uvažujete v budoucnu o stěhování na jiné místo. Plastické logo neztratí nic na svém skvělém vzhledu, i když je nalepen na podkladovou desku, třeba v podobě čirého plexiskla nebo skla. Deska je na zeď montována nerezovými distančními šrouby a lze ji snadno odmontovat a přemístit na jinou zeď.

Barvení problematika barev

Lakování plastických nápisů se provádí kvalitními dvousložkovými barvami na bázi akrylátu, které se používají třeba v automobilovém průmyslu. Tento systém barev je většinou zastoupen vzorníkem RAL. Většina korporátních log a grafik je však připravena pro tisk (vizitky, letáky, atp.) v systému barev Pantone nebo CMYK.

Barvy RAL a Pantone však nejsou navzájem kompatibilní, takže je nutné zvolit nejbližší možnou barvu RAL k barvě Pantone. K tomu může pomoci tento převodový vzorník z Pantone na RAL.

Můžete nám jednoduše zaslat nezávaznou poptávku po kliknutí ZDE pomocí vašeho Outlooku nebo s použitím tohoto kontaktního formuláře.

 
fotogalerie
 
 
Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu Obrázek produktu

 

 
 
Výrobce cedulí, nápisů, orientačních systémů, dodavatel předmětů Zippo a Parker - INTERSIGN, s.r.o., Libušská 258/109, 142 00 Praha 4, info@intersign.cz